Ajax обслуговування

 

Системи безпеки дбають про вас, але їм також потрібна ваша увага. Тільки регулярне технічне обслуговування систем охоронної сигналізації може гарантувати належну реакцію на надзвичайні події — проникнення в приміщення, спроби зламу чи комунальні катастрофи. Розповідаємо докладніше, яка ціль подібних робіт, як часто вони проводяться та що саме в них входить. 

Чому важливо проводити обслуговування охоронної сигналізації?

Сучасні системи охорони — це складні комплекси, які містять десятки одиниць електронного обладнання. Щоб забезпечити належний рівень захисту, їх розробники використовують різноманітні датчики, системи відеоспостереження, контролери, бездротові передавачі, пульти, сирени, модулі мобільного зв’язку тощо.

Але, на жаль, зловмисники також мають доступ до інноваційних технологій. Вони використовують пристрої, що дозволяють обходити найнадійніші охоронні системи. Але для цього їм потрібно знайти слабке місце — неробочий передавач, розряджений акумулятор бездротового датчика, нестабільну лінію зв’язку тощо. 

Подібно до того, як одна зламана дошка в огорожі утворює прохід, всього один неактивний компонент охоронної сигналізації може стати проломом у системі безпеки, через який зловмисники доберуться до її ключових елементів. Тому дуже важливо вчасно закривати подібні «діри», не залишаючи запрошень для сторонніх осіб. І в цьому вам допоможе вчасне обслуговування систем охоронної сигналізації, що проводиться за спеціально розробленим регламентом. 

Як часто потрібно обслуговувати бездротову сигналізацію?

Рекомендована періодичність обслуговування електронних охоронних систем — щонайменше один раз на місяць. Список робіт, що виконуються в такому часовому інтервалі, включає:

  • запуск функції самодіагностики електронних контролерів;
  • візуальний огляд усіх компонентів;
  • тестування дротових і бездротових ліній зв’язку;
  • перевірку міцності кріплень;
  • оцінку залишкового заряду батарей. 

Один раз на 3–6 місяців охоронна сигналізація потребує розширеного обслуговування. До нього входять наступні роботи:

  • перевірка роботи всіх бездротових компонентів з використанням резервного джерела живлення;
  • імітація сценаріїв раптового відключення централізованого енергопостачання;
  • вимірювання перехідного опору захисного заземлення;
  • очищення деталей від бруду й пилу;
  • перевірка якості зображення камер;
  • тестування спрацювання датчиків багаторазового використання;
  • пошук слабких місць кабелів. 

Будь-які несправності охоронної системи швидкого реагування. Ремонт не можна відкладати до наступного регламентного огляду — «діра» в системі безпеки значно підвищує шанси для зловмисників і ризики для вас , ставлячи під загрозу ваш добробут чи навіть ваше здоров’я. 

Які типи обслуговування доступні для бездротової сигналізації?

Вище ми описали типові регламенти робіт, необхідні для охоронної сигналізації. Але варто пам’ятати, що кожна система безпеки має унікальну конфігурацію, яка визначається розташуванням та способом з’єднання її компонентів. Тому нам слід детальніше розглянути основні типи технічного обслуговування обладнання. 

Датчики систем безпеки — це високоточні пристрої зі складною конструкцією. Під час виробництва вони проходять калібрування та багатоетапне тестування. Але навіть найкраще обладнання з часом деградує — знижується його точність, з’являється певна ймовірність відмови чи неправильні спрацювання. 

Заміна потрібна й пошкодженим компонентам, поломки яких були виявлені під час діагностики. Якщо пошкодження спричинене заводським браком, заміну пристроїв можна здійснюватися в рамках гарантії. 

Технічне обслуговування

Бездротова сигналізація вважається порівняно простою та зручною в обслуговуванні. І все ж вона також вимагає проведення певних робіт:

  • очищення від бруду. При експлуатації системи в несприятливих умовах можуть розбиратися корпуси окремих деталей для видалення пилу зсередини;
  • тестування ліній бездротового зв’язку. Ця робота передбачає перевірку якості сигналу на різних каналах і частотах — у тому числі в умовах підвищеного рівня перешкод;
  • вимірювання заряду батарей та їх залишкового ресурсу. В екстрених ситуаціях при відключенні централізованого енергопостачання бездротова сигналізація має працювати в штатному режимі, без відмов і помилок;
  • перевірка міцності кріплень. Хоча основна увага в технічному утриманні приділяється електроніці, не можна забувати й про механіку. Падіння також може виводити з ладу компоненти сигналізації;
  • діагностика систем захисту від перепадів напруги. Мережеві фільтри, заземлення та стабілізатори здатні впоратися як з аномальними імпульсами в електричній мережі, так і з близькими ударами блискавки. Вони є дуже важливими деталями охоронних систем. 

Налаштування

Обслуговування сигналізації також передбачає роботу з програмним забезпеченням. Насамперед мова йде про самодіагностику центрального пульта охорони та електронних контролерів. Якщо в цьому є потреба, під час регламентного обслуговування можуть змінюватися й налаштування сигналізації: 

  • рівень чутливості датчиків;
  • швидкість реакції на рух чи тепло;
  • функції програмованих кнопок;
  • телефонні номери для попередження власників;
  • тривалість фрагментів відеозапису тощо. 

Gaziknet забезпечує технічне обслуговування бездротової системи сигналізації Ajax

Ми пропонуємо послуги налаштування, регламентного обслуговування та термінового ремонту систем охоронної сигналізації. Наша компанія є офіційним партнером українського виробника систем безпеки AJAX. Спеціалісти Gaziknet мають досвід монтажу та надання сервісу для найскладніших конфігурацій цифрових сигналізацій — як бездротових, так і дротових. Ми здійснюємо обслуговування систем безпеки у квартирах, приватних будинках, офісах і магазинах. Наша географія охоплює всю територію Львівської області — зв’язавшись з нами, ви можете замовити ідеальний час візиту спеціалістів відповідно до розташування вашого об’єкта.